Noizy

"Bojm pak muhabet"

[Verse 1]
Ejj... ti thjesht ma din emrin
Por jo t'kalumen time
Ti thjesht ma njeh grupin
Por jo gjonat intime
Jom lind ne 1 fshat te Shqipëris
Quhet Sukth
Ku shoqnia e rinisë
Hala nuk o zhduk
Viti 1997
Se bashku me familjen
U larguam
Diku Larg
Për 1 jetë ma t'mir
1 te ardhme ma t'mir
Se Shqipnia ne at kohe
Na ofronte vetem Zi
Sa net plot me lot
Per venin dhe per shoke
Koha kalonte
U desh me u bo i forte
Zemra m'u bo cop
Ndjenjat m'u bon t'ftohta
Mendja superxhiro
Ku me nis e ku me stop Vlla
Familja shkonte n'mgjes
Dhe vike naten n'shpi
Shum koh te gjata
Tu pa re edhe shi
Nga nje luft civile
Ne nje luft per mbijetim
Ku asnjoni nuk na donte
Na shifnim me hidhrim
Sikur kena vra dikon
Ose kena vjedh diku
Ku fjala te vriste
Ma shum se nje dru
Nejse vitet kalun
Dhe koha ndryshoi
N'2001-shin O.T.R-in e formoi
Ja nisi per vetmbrojtje
Mos me na shkel me kam
Dikush e zgjodhi boksin
Dikush i zgjodhi kangt
Do me futbollin
E do e ndjeken shkollen
OT to the R
We keep on rolling
Grupi ma i kerkum nga
Scotland Yard
You can ask anyone
From dem London guys
Mosha bon t'veten
E na e bone tonen
Kush e kerkoi
Krejt e moren
South to the east
O.T.R me bisha
Na njohin bota
Hala s'ia kena nis vlla
Mbas 10 vitesh
Kthehem ne Shqiperi
Smundja O.T.R
Perhapet ne cdo shpi
Se folem realitetin
Rinine e mbeshtetem
O.T.R me zemer
Ju tregum se jena mbreter
Plot T'rinj permas
Nga 4 ant e Shqiperis
Ushtria nga Kosova
Ushtria Double-G-s
Ktu ia nisi dhe muzika
Tu marr dhe seriozisht
Duda m'dha ndihme
Dhe se pyti kerkon hic
Pat besim n'mu
Si shum e shum tjere
Une s'ia mora ftyren por une
Iu dhashe nder
Mbas gjith ksaj kohe
Shif ku jena sot
Rrezum krejt ca ken
Dhe sot jena on top
Ashtu ka me mbet
Se kto tjert jane t'bute
Heronjt kujtohen
Legjenda s'vdes kurre
Sot takohena ne Europe
Ose diku neper bote
Rrethi jone Çelik
Jo, rrethi jon i fort
Kena , pare llom
Sukses me t'bo dom
Eci me koka shteti b*tch
A m'kupton?
Ktu nuk bohet fjal per lojna
Kur permenet O.T.R
Bohet fjale per vite n'rrug
Qe ti as n'filma s'i ke pa
Bohet fjal per sakrifica
Ku vllau vret per vlla
Ja rujn shpinen Njoni-Tjetrit
1 per krejt e krejt per 1
Bohet fjal per do fmij
Qe jane rrit n'rrug t'Londres
T'rrit pa non e bab
Tash i sillna krejt botes
Bohet fjal per to lot
I derdh nga malli tepert
Per familjen e shoqnien
Qe lam n'shqipnine e vjeter

[Bridge]
Tash hajde m'thuj qe ti vret per ne
Ose hajde m'thuj qe ti vdes per ne
Ti s'e din se cfar do me thon
Qe t'jesh O.T.R perjet

[Chorus 2x]
Po thu se kishe vra per ne
Po thu se kishe vdek per ne
"Ti s'e din se cfare do me thon...
Qe t'jesh O.T.R perjet"

[Verse 2]
Shpesh gjinja m'thojn
Ke bo pare i ke Q* nonën
E t'shofin krejt me t'futme
Hajt se ka ky c'ia Q* nonën
Kto sene s'me demtojn
Kto gjeste vec me zgjojne
Se ata qe ma dojn t'miren
Edhe terrin ma ndricojne
Tash xhelozi urrejtje
M'kan bo pak me vesvese
Kto jane pasojat
Qe t'vijn pas gjith suksesit
Njerez me shume ftyra
Lekura me shume ngjyra
Ne çdo situate
Ndrrohen me kry detyra
Tash ndoshta po qesh
Edhe ndoshta s'ta ndjen
Por nuk esht mir t'kafshosh
Doren qe t'ushqen
Se ka thon dikur i mocmi
1 her mundesh me ma kall
Heren e dyte dije se ke humb
1 shok shume t'rrall
Saqe ty ta fal
Se per ty i vjen gjynah
Masi e kalove lumin
Ti nuk thu as ejvalla
Dit e sotit
Perdit I lutna zotit
Rum nga kto mizerie
Rum famijen edhe shoket
Tash fama dhe suksesi
Plot interesi
Plot njerz permas vijn m'thojn
Per ty vdesim
M'vin me qesh
Sesi koha ka ndryshu
Se dikur nuk m'kan dasht
Tash nuk munden pa mu
Me muzike i ushqeva
Ju hina thell n'tru
Ju zbrita poshte n'zemer
Totalisht me i pushu
Se kam fol per jeten teme
Veshtirsit qe kam kalu
Kjo jeta esht thjesht 1 prove
Dhe provat un shum i du
Tu menu dhe per t'kalumen
Nga 1 tjeter kendveshtrim
Tu e pa dhe jeten teme
Sikur t'jem 1 anonim
Dhe ne rast se sheh me kujdes
Eshte 1 film plot drama
Njerez me plot ftyra
Qe folin plot prralla
Eshte si film me aksjqone
Ku humbjet jane t'rralla
Me t'thon drejten shoku jem
Humbjet knej jan nada
Ktu ka vec fitore
S'njofim sen tjeter
Shpinen si Çelik
Falminers shoqnis t'vjeter
Plot her u zhgenjeva
Nga besimi i tepert
Sa her m'kan thon
Qe ti beson si gur i verber
Plot paralajmerime
Nga njerez qe ma dun t'miren
Por une prap iu jap shansin
Se kurr nuk i dihet
Nese ke qellime t'kqija
Ndaj meje kur un t'ndihmoj
Zoti esht i madh Shqipe
Ai nuk di t'harroj
Jap gjithcka per ty
Ve dhe jeten tem n'rrezik
Gati hupi dhe shoqnien
Vec me ty me qen besnik
Mos ma merr per dobsi
Nese te tregoj dashni
Thjesht po t'jap shansin
Qe mu sma dha asnji
Se kam zemren qaq t'madhe
Sa ty sta merr menja
Mate B*thën mir
Kur une t'shti mrena
Mos harro venin tond
Rrespektoje ma t'vjetrin
Ska dallim mes nesh
Thjesht Çeshtje Rrespekti
Duhet koh e gjat
Me fitu zemrat tona
1 vit a 2 vjet, ka shum mundsi
T'jene prova

[Chorus 3x]
Po thu se kishe vra per ne
Po thu se kishe vdek per ne
"Ti s'e din se cfare do me thon...
Qe t'jesh O.T.R PERJET!!"

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Copyright © 2018 Bee Lyrics.Net